Untitled Document
Vissza a nyitólapra!
Vissza a nyitólapra!
Untitled Document
 
Hírek/újdonságok | Interjúk | Program | Sajtófigyelő | Felhívások | Találkozások | Galéria | Elérhetőség
Regisztrációs adatbázis | Regisztráció ! | Üzenetek | Háromszék | Értéktérkép/körutak | Zarándokhelyek | Hasznos oldalak
 
     
 

Települések napja

BODOK «« vissza | fel

11.00
• A vendégek fogadása, Bodok község központjában
• A HMVT emlékére állított kopjafa felavatása
17.00 Sportrendezvények a helyi sportcsarnokban

KOVÁSZNA «« vissza | fel

10.00 – 18.00 „Székelyföld mindig zöld” – könyvkiállítás
Helyszín: Városi Könyvtár olvasóterme

17.00 – 18.00 Gyalogszékelykapuk állítása
Helyszín: a város két bejárata

18.00 – 19.30 Ökuménikus istentisztelet
Helyszín: Központi református templom

19.30 – 20.15 Szeretetvendégség
Helyszín: Központi református parókia udvara

20.15 – 20.45 Márk Attila – daltulajdonos, gitárművész előadása
Helyszín: Városi Művelődési Ház szabadtéri színpada

21.00 – 22.30 Open Stage – Székelylend – lemezbemutató
(Kozma Attila, Lung László Zsolt és Giacomello Roberto eloadásában)
Helyszín: Városi Művelődési Ház szabadtéri színpada

21.00 – 23.55 Nosztalgia buli – a „Kovásznai Fiúk”-kal
Helyszín: Városi Művelődési Ház szabadtéri színpada

CSOMAKŐRÖS «« vissza | fel

08.00 – tól Templom, emlékszoba, emlékház látogatása
14.00 – tól Bográcsfőzés, szeretetvendégség, közös vacsora

BARÁTOS «« vissza | fel

10.00 Ökumenikus istentisztelet a barátosi templomban
10.30 Szekeres, dalos, zenés felvonulás a barátosi sportpályára
11.00 Lovas ügyességi bemutató
12.00 Bográcsfőzés
14.00 A barátosi Ferenc Ernő Református fúvószenekar hangversenye
15.00 Sétakocsikázás, lovasséta
20.00 Táncmulatság

ORBAITELEK «« vissza | fel

10.00 Ökumenikus istentisztelet az orbaiteleki templomban
12.00 Kortárs találkozó

PÁKÉ «« vissza | fel

17.00 Ünnepi mősor a pákéi gyermekek előadásában
Helyszín: Pákéi Kultúrotthon

KOMMANDÓ «« vissza | fel

16.30 Ünnepélyes megnyitó
Filmvetítés – „Józsi Nővér és a Sárga Bicikli”
17.30 Istentisztelet
Szeretetvendégség
18.00 Minifoci
19.30 „Pityóka” tokányfőzés
21.00 Tábortűz

NAGYBOROSNYÓ «« vissza | fel

18.00 – tól Falutalálkozó
Ünnepi istentisztelet
Szeretetvendégség

KISBOROSNYÓ «« vissza | fel

10.30 Kopjafák kiállítása (60 miniatűr kopjafa megyénk 26 helységéből)
17.30 Korhatár nélkül (augusztus havában születettek köszöntése szóban, versben, írásban)
18.30 Elszármazottak köszöntése
19.00 Előadás: Háromszék a híres személyiségek szülőföldje
20.00 Sajátosságok Kisborsnyón:
- Itt épül fel Erdély leggazdagabb Történelmi Emlékparkja
- Itt jött létre a község első parkosított utcája
(Bemutatja Damó Gyula ny. tanító, ügyvezető)

FELDOBOLY «« vissza | fel

18.00 Falutalálkozó Ünnepi istentisztelet Szeretetvendégség

LÉCFALVA «« vissza | fel

17.00 Falutalálkozó
Szórakoztató ünnepség
Bográcsolás

ZABOLA – PÁVA «« vissza | fel

10.00 Néprajzi Konferencia
Helyszín: Zabolai Helytörténeti és Néprajzi Múzeum
11.00 Ökumenikus istentisztelet
12.30 Szeretetvendégség a helyi lakosoknak és hazaérkezetteknek
15.00 Gyerektáncház
16.00 Kortárs egyetemisták találkozója a korábban végzettekkel
18.00 A „Gyöngyharmat” gyerek és felnőtt néptáncegyütteseinek előadása
19.00 Táncház mindenkinek

SZÉKELYPETŐFALVA «« vissza | fel

10.30 Ünnepi szentmise
11.30 Közös szeretetvendégség a hazaérkezettekkel
13.00 Játszóház gyerekeknek

SZÖRCSE «« vissza | fel

11.00 Ünnepi istentisztelet
Szeretetvendégség
Gyerekek ünnepi műsora

TAMÁSFALVA «« vissza | fel

11.00 Ünnepi istentisztelet
12.00 Szeretetvendégség
- gyerekek ünnepi műsora
- a férfikórus előadása

ZÁGON «« vissza | fel

18.00 Ünnepi istentisztelet a református templomban, igét hirdet Márk Sándor református lelkipásztor
19.00 Kulturális program: közreműködik a Mikes Kelemen Vegyeskar, a református Férfidalárda valamint az iskola diákjai.
20.00 Ünnepi vacsora

SEPSISZENTGYÖRGY «« vissza | fel

10.00 Megszólalnak Sepsiszentgyörgy, Kilyén, Szotyor harangjai
10.30 Városlátogatás a hazaérkezőknek
11.00 Arany János szoboravatás: Arany János utcában
14.00 A szabadtéri játékok megnyitója (helyszín: szabadtéri színpad)
Albert Álmos, polgármester köszönti a hazatérteket, idelátogatókat itthoniakat
15.00 Kelekótya együttes koncertje nem csak gyerekeknek
16.00 Tücsök Peti, hangya Levi interaktív szórakoztató koncert gyerekeknek
17.30 Vadrózsák előadás
19.00 Snaps Vocal Band és Zakusca koncert
20.30 Dancs Annamari és Tini Dance live show
21.30 Semaphore koncert
22.30 ROLE koncert

Művészeti találkozók / kiállítások:

16.00 Háromszék Népi építészet, kiállítás megnyitó (helyszín: Városi Képtár)
A kiállítás része a teljes székely népi építészet anyagnak, melyet Zakariás Attila vezetésével gyűjtöttek és rajzoltak háromszéki műépítészek.
16.30 Klarinét hangverseny – László József, sepsiszentgyörgyi születésű előadó, a regensburgi zeneművészeti Főiskola tanára (helyszín: Sarokgaléria)
16.30 Városlakók, fotókiállítás megnyitó, (helyszín: Sarokgaléria)
50 fotó alkotás Sepsiszentgyörgy lakóiról házigazda: Damokos Csaba
17.00 ArchETNA – Akcióművészet régiónk helyszínein, Míves Ház
házigazda: Ütő Guszti
17.00 Irodalmi kávéház, Park vendéglő, Di Stefano Bar
17.00 A Székelyek (Zorkóczy Zenóbia versösszeállítása)
18.00 Beszélgetés írókkal és felolvasások
Czegő Zoltán, Magyari Lajos, Tömöri Péter,
Házigazda: Dali Sándor
19.00 Önarckép fintorokkal (Porzsolt Erzsébet műsora Ágai Ágnes versei alapján)
20.00 Beszélgetés írókkal és felolvasások
Székely Szabó Zoltán, Márkus Barbarossa János,
Sántha Attila, Váry O. Péter.
Házigazda: Fekete Vince és Szonda Szabolcs
17.30 Kortárs képzűmévészek kiállítása (helyszín: Sugás vendéglő – kifli terem) Házigazda: Deák Barna
18.00 Színész kávéház (helyszín: a Sugás Vendéglő kertjében)
Házigazda: Veress László
18.30 KABARÉ-JELENETEK (Hacsek és Sajó, stb.)
Botka László és Veress László előadása
20.00 BESZÉLGETÉS A HÁROMSZÉKRŐL ELSZÁRMAZOTT MŰVÉSZEKKEL (BEMUTATKOZÁSOK, EMLÉKEZÉSEK)
Moderátor: Veress László
21.00 RÖVID EGYÉNI MŰSOROK (versek, nóták, sanzonok, operett-részletek)
Fellépnek: Fall Ilona, Péterfy Lajos, Fazakas Márton Erzsébet, Darkó Éva, Székely Szabó Zoltán, B. Piroska Klára, Kátai István, Gecse Noémi, Győry András Botond, Sebestyén Aba és mások.
17.00 Kiállításmegnyitó Papp Mihály festészeti és szobrászati kiállítása,
(helyszín: Városi Művelődési Ház)
17.30 – „A Székely Malom”- Kurta Béla és Kádár István: multimédiás kiadvány bemutatója, helyszín: Városi Művelődési Ház
19.00 – „Háromszék leányai, legényei” – fotókiállítás megnyitó, II.Háromszéki
Fotóverseny díjazott alkotásaiból. Helyszín: Tein kávéház

ZENE
22.30 Rock Kocsma, (helyszín: Bistro)
23.00 MERCEDES BAND koncert
16.00 Folk Kocsma, Old Man`s Pub
17.00 Fabatka (Ségerc Ferenc, Kelemen István, Szabó L., Kénteleki Kornélia, Szakál Attila)
18.00 Folker Együttes
19.00 Meghívottak közös muzsikálása (Könczei Árpád, Molnár Szabolcs, Papp István Gázsa, Tóth István, Gábor Ferenc, Kerezsi Csongor)
21.00 Táncház, házigazdák Fazakasék és a Folker Együttes
21.00 Jazz kocsma, HBB Pub
21.00 Dob Show, Asztalos Zsolt (Marosvásárhely) és Hána László (Budapest)
22.00 Snaps Vocal Band
23.00 Shannon.hu, ír táncház

Szabadtéri programok
10.00 Háromszéki tokányfőző verseny (Sepsiszéki Vendéglátóipari Egységek
Szövetségének szervezésében), helyszín: Tribel vendéglő elött
14.00 Családi vetélkedők, versenyek, vásári mulattságok házigazdái a Korzón
felállított sátrakban várják a találkozni, megmérettetni vágyókat
15.00 Családkutató információs pont (családfarajzolás). Helyszín: a Központi Parkban felállított sátorban

Konferenciák, találkozók
“Reménység” Nyugdíjas Klub és a “Sugás” Kovászna Megyei Nyugdíjasok Érdekvédelmi Szövetségének szervezésében
16.00 Résztvevők fogadása.
(helyszín: Bod Péter Megyei Könyvtár, Gábor Áron Terem)
16.30 A “Reménység” Nyugdíjas Klub dalcsoportjának előadása
17.00 Zimánné Vitályos Magda (1942-2003) gidófalvi származású textilművész
kiállításának megnyitása, életének és munkásságának méltatása
18.30 Kosaras táncmulatság, élő zenével. (helyszín: a sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen Főgimnázium ebédlője)

PAPOLC «« vissza | fel

11.00 Istentisztelet a református templomban
- ünnepi megnyitó
- fellép a Papolci Református Kórus
- papolci iskolások műsora: irodalmi összeállítás
12.00 Díszbeszéd
14.00 Kiállítás – Kelemen Imre nyugalmazott tanító faragászati-, valamint Balogh Gyula csontfaragó mester alkotásaival
15.00 Szülőföldem, itthon” – gyermekrajz kiállítás
17.00 Főzőverseny – kürtőskalács -sütés
20.00 Ünnepi műsor a kultúrotthonban – fellép a papolci műkedvelők színjátszócsoportja valamint a papolci „Liliom” néptánccsoport
21.00 Táncest

ÁRKOS «« vissza | fel

16.00 Az árkosi fúvószenekar felvonulása a falu utcáin a vártemplomig
16.00 A múzeum megtekintése – falu és vártörténeti kiállítás valamint vár körüli séta és bejelentkezés (helyszín: az unitárius vártemplom)
17.00 Ünnepi megnyitó
? Beszédet mond Máthé Árpád polgármester
? Henter Lidia szavalata
? A falu története – Bálinth Zoltán
? Az unitárius vártemplom története és az unitárius vallás Árkoson – Székely János, unitárius lelkész
? A református egyház és az árkosi református vallás története – Makkai Péter, református lelkész
? A római katolikus egyház és híveinek letelepedése Árkoson – Fekete Jószef plébános
19.00 Elszármazottaink beszámolói és vendégeink beszédei
20.00 Emlékharangozás mindhárom templomban, utánna a rezesbanda előadása
21.00 Emléktábla avatóünnepség, emléktűz, szabadbeszélgetés

RÉTY «« vissza | fel

7.00 Zenés ébresztő
9.00 Vendégek fogadása a Polgármesteri Hivatalnál
10.00 Ünnepi műsor a hazalátogató vendégek tiszteletére, az Antos János iskolában
11.00 Faluséta – a település nevezetességeinek megtekintése: templom, műemlékek, kúriák stb.
14.00 Közös ebéd az Antos János iskolában
15.30 Réty természeti értékeinek a megtekintése lovasfogattal – kirándulás a Rétyi Nyírbe – szalonnasütés székelymódra.
19.30 Ünnepi hangverseny – a Rétyi fúvósok termében
21.00 Közös beszélgetés

SEPSIBÜKSZÁD «« vissza | fel

10.30 Gyülekező
11.00 Hálaadó mise a Római Katolikus templomban
12.00 Ünnepi műsor a Kultúrotthonban
? Ünnepi köszöntőt mond a polgármester és a plébános.
? Kankalin tánccsoport műsora
? Felnőttkórus előadása
? Fúvószenekar előadása
14.00 Ebéd
16.00 Délutáni program
? Az elszármazottak megajándékozása (címer, prospoektus az üveggyárról)
? A községről készült kisfilm megtekintése
? Kötetlen beszélgetés

ANGYALOS «« vissza | fel

10.00 Az elszármazottak köszöntése, fogadása (Templom)
11.00 Bene József képkiállítás megnyitója (Közösségi ház)
12.00 Tűzoltó felvonulás
13.00 Szabadtéri ebéd
17.00 Fotbalmérkőzés: az elszármazottak és a helybéliek mérkőzése
21.00 Színdarab (Helyi csoport bemutatásában)
22.00 Tábortűz, szalonnasütés

BERECK-KÉZDIMARTONOS-OJTOZ «« vissza | fel

10.00 – 11.00 Térzene
Helyszín: községközpont
11.00 Bodó Csaba fafaragó köztéri alkotásának felavatása
Helyszín: községközpont
11.30 Bodó Csaba fafaragászati kiállításának megnyitója
Helyszín: Művelődési Központ
12.00 Könyvbemutató, a Budaörsön és Bereckben megjelent két Illyés Kinga Emlékkönyv bemutatása;
15.00 – 17.00 Szabadidős programok
Helyszín: a Művelődési Központ
- Filmvetítés
- Megtekinthető a helyi sajtótermék kiállítása
- Bereck Képekben – Orbán Balázstól napjainkig fotókiállítás
18.00 A Kodály Zoltán emlékév kapcsán orgona koncert
Helyszín: a római katolikus templomban
20.00 Gálaműsor a Művelődési Központban felavatásának 10. évfordulója alkalmából
Helyszín: Művelődési Központ

GELENCE - HARALY «« vissza | fel

- A vendégek fogadtatása a falu végén a székely kapunál
- A polgármester köszöntő beszéde
- Szavalatok és énekek
- Ajándék átadás a hazaérkezőknek
- Megvendégelés kürtőskaláccsal és „székely szikrával”
- Közös beszélgetés az elszármazottak életéről

KÉZDIVÁSÁRHELY «« vissza | fel

10.00 – 20.00 A Bóbita Játszóház programja
Helyszín: Vigadó Művelődési Ház előtti járda (jó idő esetén)
Vigadó Művelődési Ház előcsarnoka (rossz idő esetén)
17.00 – 18.00 Író – olvasó találkozó. Salamon Ferenc: A kisállattenyésztés története Kézdiszéken, a kezdetektől napjainkig;
Helyszín: Vigadó Művelődési Ház, Légvédelmi Galéria;
18.00 – 18.30 A hobby Cserebere klub kiállítása;
Helyszín: Vigadó Művelődési Ház, Légvédelmi Galéria;
19.00 – 21.00 Uránia Filmklub;
Helyszín: Vigadó Művelődési Ház, kisterem;
21.30 – 24.00 Bumeráng Nosztalgiakoncert;
Helyszín: Kézdivásárhely, Fő téri színpad;

KÉZDISZÁRAZPATAK «« vissza | fel

Délelőtti program:
- Ünnepi szentmise, 25-50 évesek házassági jubileuma;
- Ünnepi műsor a Márton Áron téren:
- Megnyitó beszédet mond Bíró Levente, az Opra Benedek Általános Iskola igazgatója
- Szavalat
- Ünnepi beszédet mond dr. Deli Árpád, a község díszpolgára, párhuzamot vonva a pilisi és a felsőháromszéki világ között
- György Ildikó szavalata– Márton Áronról
- Előadás: Márton Áron keresztény és nemzeti szellemisége
- A „Vándordal” szárazpataki kórus műsora
- A „Leánymező” című színjáték előadása az iskolások közreműködésével
- A Márton Áron és az ’56-os emlékművek megkoszorúzása
- Kórusművek a szárazpataki énekkár előadásában
- Állófogadás
Délutáni program:
- Futballmeccs öregek és fiatalok között
- A Háromszéki Magyarok Világtalálkozójának méltatása a polgármester által.
Helyszín: a Művelődési Ház
- Kórusművek a kézdikővári kórus előadásában
- „Sormagyar” táncok előadása a szárazpataki fiatalok közreműködésében
- Táncház
- Kínálmáció a kosárból
- Tábortűz, furulyanóták az iskolások előadásában
- Diszkóbál

LEMHÉNY «« vissza | fel

- Emlékmű-avatás;
- Dísz-tanácsülés a vendégek tiszteletére. (a község vezetősége és az intézményvezetők jelenlétében)
- Kiállítás a kézműves tábor termékeiből, amelyet a lemhényi Kéknefelejcs Egyesület szervez augusztus 6 – 18. között (kézműves tevékenységek: szőnyegszövés, gyöngyfűzés, írásos terítő-varrás, kosárfonás).
Helyszín: a Bem József Iskola épülete
- Lemhény emlékkönyvének megtekintése;
- Lemhényből elszármazott Sigmond Eliz, marosvásárhelyi bábművész kiállítása az iskola helyiségeiben;
- Hagyományos régi lemhényi szoba berendezése.
Program augusztus 18-ra, szombatra:
A lemhényi iskolások előadása az alsólemhényi művelődési házban:
- Székely tánc
- Modern tánc
- Népi gyermekjátékok

TORJA «« vissza | fel

10.00 A hazatérő vendégek és az egybegyűltek köszöntése, fogadása
12.00 A „Kicsi Antal” és a „Karatnai” általános iskolák ünnepi műsora;
14.00 A helyi intézmények látogatása

BARÓT«« vissza | fel

10.00 Ökumenikus istentisztelet a baróti római katolikus templomban
11.00 Térzene a baróti Csala Kürtje fúvószenekar részvételével (helyszín: Diákdomb)
11.30-16.00 BAKI sátor: kézműves foglalkozások, énektanítás és filmvetítés gyerekeknek (helyszín: Diákdomb) Szervező: Baróti Szent Adalbert Egyesület
16.00-20.00 A baróti Tanulók Klubjának programjai: karting bemutató, ruhakiállítás, rajzverseny, kézműves foglalkozások – bábkasírozás, fakanálbábú készítés, táncoktatás – polgári táncok (helyszín: Tanulók Klubja)
19.00 Könyvbemutató - Antal Jenő: Vadászemlékeim című kötet bemutatója (helyszín: Erdővidék Múzeuma)
20.00 Retró buli (helyszín: Party Pub)

BARDOC«« vissza | fel

15.00 Istentisztelet a bardoci református templomban
15.40 Nyílt napok az iskolában
17.00 Minifoci a Cserei kertben

BIBARCFALVA «« vissza | fel

11.00 Ünnepi istentisztelet a bibarcfalvi református templomban
15.00 A Biborcz & Faila Ifjúsági Egyesület által felépített játszótér ünnepélyes felavatása
16.00 Ügyességi versenyek gyerekeknek
20.00 Szeretetvendégség
21.00 Tábotűz
A rendezvények helyszíne: a Barthalis Ferenc Általános iskola udvara

BODOS «« vissza | fel

14.00 Ünnepi istentisztelet a bodosi református templomban
15.00 Ünnepi köszöntő, kórusművek (helyszín: kultúrotthon)
Író-olvasó találkozó Székely Dénessel, a Táncol a székely c. könyv írójával
Szülőföldem, Erdővidék rajzkiállítás
Szeretetvendégség
17.00 Népművészeti kiállítás(helyszín: kántori lak)
Megszólal a múlt – beszélgetés idős bodosi emberekkel
Hagyományos kürtőskalácssütés bemutatása
Sportrendezvények
Kézművesvásár – Dávid Alpár szabómester, Kovács Béla szíjgyártó
Lacikonyha, sörsátor, nosztalgia zene (helyszín: kántori lak udvara)
22.00 Tábortűz (helyszín:Vártető nevű dűlő)

BÖLÖN «« vissza | fel

17.00-18.00 Ökumenikus istentisztelet
18.00 A Parázs ifjúsági együttes és a helyi ökumenikus kórus előadása
18.30-20.00 A Kékvirág táncegyüttes előadása
Táncház
21.00 Bál
Minden rendezvény helyszíne: a helyi kultúrotthon!

ERDŐFÜLE «« vissza | fel

10.00 Ünnepi istentisztelet, az erdőfülei református templomban
- ünnepi beszédek, műsor
11.30 „Az én szülőfalum” – rajzkiállítás, a nyertes rajzok díjazása
(helyszín: Templom utcai iskola)
12.00 Mesemondó verseny Benedek Elek meséiből (helyszín: Templom utcai iskola)
12.00-18.00 Kiállítás az erdőfülei fafaragók munkáiból (helyszín: Templom utcai iskola)
13.00-15.00 Játszóház: népi gyermekjátékok és kézműves foglalkozások, sportversenyek (helyszín: Templom utcai iskola udvara)
17.00 A dobói plébániatemplomnál és kápolnánál végzett ásatások eredményei. Meghívott: Bordi Zsigmond Lóránd, régész (helyszín: Dobó, rossz idő esetén a művelődési ház kisterme)
18.00 Erdőfülei amatőr színjátszók találkozója - részletek vetítése különböző előadásokból (helyszín: Templom utcai iskola)
18.00- 20.00 Mini foci – Erdőfülei futballisták találkozója (minden korosztály)
(helyszín: Sportpálya)
20.30 Tábortűz, nótaest (helyszín: Sportpálya)

FELSŐRÁKOS «« vissza | fel

10.00 Ünnepi istentisztelet, a felsőrákosi unitárius templomban
Szavalatok és egyházi énekek a helyi dalárda előadásában
12.00-14.00 Szülőföldem, Erdővidék – rajzverseny az iskolában
16.00-18.00 Kulturális műsor (helyszín: kultúrotthon)
• Néptánc, verses összeállítás – óvodások
• Mici Mackó székely változata – I-IV. osztály
• Helyi néptáncrend, az Ifjúsági egylet „Hajnalcsillag” táncegyüttese előadásában
• Népdalcsokor, a helyi Nőegylet előadásában
19.00-21.00 Sportvetélkedő (helyszín: a sportpályán)
21.00 Tábortűz

KISBACON «« vissza | fel

10.00 Ünnepi istentisztelet a kisbaconi református templomban
11.30 Emlékplakett avatás Benedek Elek halálának 78. évfordulóján - ünnepi műsor (helyszín: temető - az író sírjánál)
12.30 Népművészeti kiállítás (helyszín: kultúrotthon)
13.00 Közös ebéd - lacikonyha (helyszín: régi papilak)
14.00-16.00 Nyitott kapuk:
- Óvoda
- Benedek Elek I-IV. osztályos iskola
- Közbirtokosság irodája
- Bodvaj Ifjúsági Egyesület irodája
- Otthoni Beteggondozó Szolgálat irodája
15.30 Identitás jegyében – képzőművészeti és fotokiállítás az I. Erdővidéki Alkotótábor munkáiból (helyszín: tájház)
16.00 Szülőföldem, Erdővidék rajzkiállítás megnyitója (helyszín: régi papilak)
17.00 Sportrendezvények (helyszín: óvodakert)
21.00 Tábortűz (helyszín: óvodakert)

KÖPEC «« vissza | fel

10.00 – 11.00 Gyermekrajz verseny: Az én szülőfalum címmel (helyszín: iskola)
12.30 Térzene a Csala Kürtje fúvószenekar részvételével (helyszín: a templom előtere)
13.00-15.30 Ünnepi istentisztelet a köpeci református templomban
• az egybegyűltek köszöntése
• emlékezés a templom fő- és mellékhajója építésének 240., illetve 80 éves évfordulóján
• A Magyar Szent Korona titokzatos útja – Antal István ny. Lelkipásztor történelmi előadása
• Erdővidéki magyar nyelvű oktatás: Múlt, jelen és jövendő – Dimény János, a Baróti Szabó Dávid Iskolaközpont igazgatójának előadása
• Köpec faluközösség címeres zászlójának felavatása – Kósa Bálint munkája
• Ünnepi műsor
15.30-17.00 Műsoros tisztelgés és koszorúzás az 1848-49-es magyar szabadságharcban elesettek, meggyilkoltak és az I. és II. világháborúban hősi halált halt köpeci honvédek emlékműveinél (helyszín: a falu központja)
16.00 A Csala Kürtje fúvószenekar műsora a felekezeti iskola udvarán, amelyet estig tartó szabadtéri mulatság és esti tábortűz követ

KÖZÉPAJTA «« vissza | fel

10.00 Térzene, a középajtai fúvószenekarral
11.00 Istentisztelet a középajtai református templomban
Az istentisztelet után a program Nagyajtán folytatódik!

MAGYARHERMÁNY «« vissza | fel

11.00 Ünnepi istentisztelet a református templomban
12.00 Falulátogatás
16.00 Iskolások ünnepi műsora (helyszín: kultúrotthon)
17.00 Szülőföldem, Erdővidék – rajzkiállítás (helyszín: iskola)
18.00 Sportjátékok (helyszín:az iskola udvara)
21.00 Tábortűz

MIKLÓSVÁR «« vissza | fel

9.00 Fúvószenekar – ébresztés a faluban
11.00 Szentmise a miklósvári katolikus templomban
14.00 Kreatív program gyerekek számára
16.00 Kisiskolások és óvódások színdarabja és tánca
17.00 Szülőföldem, Erdővidék - gyermekrajz kiállítás
22.00 Tábortűz
A rendezvények helyszíne a Kálnoky kastély és udvara.

NAGYAJTA «« vissza | fel

11.00 Istentisztelet a nagyajtai unitárius templomban
Közreműködik a nagyajtai Gazdag Miklós Polgári Daloskör.
12.00 Találkozás a községből elszármazottakkal (helyszín: a polgármesteri hivatal gyűlésterme)
Térzene a középajtai fúvószenekarral (helyszín: a község parkja)
Kirakóvásár (helyszín: a község parkja)

Kiállítások:
• fűzött gyöngy, szőttes és nemez (helyszín: Kriza János Általános Iskola és a park)
• kórusemlékek, faragott művek (helyszín: a kultúrotthon kisterme)
14.00 A községi iskolások műsora (helyszín: a kultúrotthon előtti tér)
16.00 Virágornamentika Nagyajta és Erdővidék népi díszítőművészetében (helyszín: a nagyajtai Kriza János általános iskola)
17.00 Mini foci: helyi csapatok részvételével (helyszín: iskolakert)
Bográcsfőző verseny (helyszín: iskolakert)
Tábortűz (helyszín: iskolakert)

NAGYBACON «« vissza | fel

8.30-10.00 Zenés ébresztő és toborzó a nagybaconi fúvószenekar közreműködésével
11.00-12.00 Ünnepi istentisztelet a nagybaconi református templomban
12.00-12.15 A rendezvény ünnepélyes megnyitója (helyszín: Művelődési Ház)
12.15-13.30 Tudományos előadások (helyszín: Művelődési Ház)
- Veres Valér szociológus
- Nagy Botond történész
13.30 Szülőföldem, Erdővidék - gyermekrajz kiállítás megnyitója (helyszín: Művelődési Ház)
16.00 Állandó néprajzi kiállítás megnyitója megnyitása (helyszín: Művelődési Ház pincetermében)
16.30-21.00 Szabadtéri rendezvények (helyszín: központi park)
• Térzene a nagybaconi fúvószenekar közreműködésével
• Dalos-verses műsor, a nagybaconi Őszi Csokor Nyugdíjas Klub előadásában
• Egyéni előadások (népi- és modern zene, énekszámok)
• A nagybaconi Pásztortűz hagyományőrző néptánc együttes előadása
• Kézműves foglalkozások gyerekeknek
• Sakk bajnokság
17.00 Mini foci bajnokság (helyszín: az iskola sportpályája)
21.00 Tábortűz (helyszín: központi park)
szórakoztató műsorszámok egyéni és csoportos előadók közreműködésével

OLASZTELEK «« vissza | fel

10.00 Asztaltenisz verseny (helyszín: kultúrotthon)
13.00 Lábtenisz (helyszín. Az iskola udvara)
17.00 Ünnepi istentisztelet az olaszteleki református templomban
17.30 Kiállítás megnyitó és ünnepi műsor: a Szatmáron élő Gergely Ilona kézimunkáiból berendezett kiállítás megnyitása, közreműködik az olaszteleki Harmónia kórus (helyszín: a református egyház gyülekezeti terme)
18.00 Olaszteleket, illetve a 2006-os év eseményeit bemutató multimédiás Kalendárium bemutatása (helyszín: a református egyház gyülekezeti házának emeleti terme)
19.00 Szeretetvendégség

SZÁRAZAJTA «« vissza | fel

10.00 Köszöntő térzene - fúvószenekar
11.00 Ünnepi istentisztelet a református templomban, az egybegyűltek köszöntése.
12.00 Emléktábla-avatás a falu központjában (testvértelepülésünk, Okány adománya)
13.00 Ünnepi műsor
14.00 Ebédszünet
16.00 Mihály Gábor: Monológ a múltról című falumonográfiájának bemutatása
( helyszín: faluháza)
17.00 Szórakoztató sportjátékok (helyszín:az iskola udvara)
21.00 Tábortűz – szórakoztató műsor: cigányzene, könnyűzene - okányi énekesek
(helyszín: iskolakert)

SZÉKELYSZÁLDOBOS «« vissza | fel

11.00 Ünnepi istentisztelet a székelyszáldobosi református templomban
12.00 Óvodások és kisiskolások ünnepi műsora: beköszöntő, hagyományos leánykérő, népdalcsokor, székely lakodalom, történelmi-irodalmi összeállítás, orgona hangverseny, rajzverseny (helyszín: a helyi művelődési házban)
17.00 Ügyességi versenyek minden korosztálynak (helyszín: a helyi sportpályán)
18.00 Focimérkőzés: öregek v. fiatalok
20.00 Tábortűz, zene

VARGYAS «« vissza | fel

10.00 Ünnepi istentisztelet és műsor a vargyasi unitárius templomban
12.00 Falulátogatás
14.00 Népművészeti kiállítás (helyszín: kultúrotthon)
15.00 Szórakoztató műsorok (helyszín: sportpálya)
18.00 Nosztalgia délután (helyszín: könyvtár)
20.00 Ünnepi műsor (helyszín: kultúrotthon)

BERECK «« vissza | fel

10.00–11.00 Térzene a községközpontban
11.30 Bodó Csaba fafaragó kiállításának megnyitója (helyszín: Művelődési
Központ)
Kiállítás, az Ojtozból elszármazott Fábián Gizella festményeiből
12.00 Könyvbemutatók: Budaörsön és Bereckben megjelent két Illyés Kinga
Emlékkönyv bemutatása.
Siklósi Endre: „Útravaló” a színház világából
Balogh András: Illyés Kinga Emlékkönyv
15:00–17:00 Szabadidős programok a Művelődési Központban
Filmvetítés
Kiállítások: Bereck– Orbán Balázstól napjainkig – képekben és
Volt egyszer egy kisvasút (az egykori ojtozvölgyi kisvasút képei)
18:00 A Kodály Zoltán emlékév kapcsán orgona koncert
(helyszín: a római katolikus templomban)
20:00 Gálaműsor, a Művelődési Központ felavatásának 10. évfordulójára
(helyszín: Művelődési Központ)

CSERNÁTON «« vissza | fel

10.00 Ökumenikus istentisztelet (helyszín: Katolikus templom)
11.30 Haszmann Júlia-Réka képzőművészeti kiállításának megnyitója (helyszín: Haszmann Pál Tájmúzeum)
12.00 Népművészeti kiállítás-megnyitó (helyszín: Haszmann Pál Tájmúzeum)
12.30 Ereklyés országzászló-átadás (helyszín: Haszmann Pál Tájmúzeum)
15.00 Dr. Rákossy Árpád szobrának felavatása (helyszín: Bod Péter iskola előtti tér)
Az ünnepségen részt vesz Dr. Lomnici Zoltán, a Magyar Köztársaság Legfelső Bíróságának elnöke, Mádi Jenő, a Politikai Foglyok Országos Szövetségének elnöke valamint más közjogi méltóságok.
Vetró András szobrászművész alkotásánál a községi tanács, az egyházak, intézmények, társadalmi és civil szervezetek koszorúznak.
16.00 Dr. Rákossy Árpád kiállítás (helyszín: Bod Péter iskola)
17.00 Kézműves tevékenységek – a Csiporkázó Játszóház Egyesülettel (helyszín: Petőfi Sándor Művelődési Ház)
17.00 IKA vár, malmok, hagyományos kovácsműhely bemutatása/megtekintése
21.00 Előadások: (helyszín: Végh Antal Általános Iskola, udvar)
• Pántlika néptánccsoport – Csernáton
• Ördögtérgye néptánc-együttes – Kolozsvár
• Népi Hagyományőrzők Csoportja – Csernáton
22.00 Utcabál (helyszín: Végh Antal Általános Iskola, udvar)

ERESZTEVÉNY «« vissza | fel

15.00 Istentisztelet, köszöntők, versek
16.00 Állófogadás az iskola udvarán

GELENCE «« vissza | fel

• A vendégek fogadtatása a falu végén a székely kapunál
• A polgármester köszöntőbeszéde
• Szavalatok és énekek
• Ajándék a hazaérkezőknek
• Megvendégelés kürtőskaláccsal és „székely szikrával”
• Elbeszélgetés az elszármazottak életéről

KÉZDISZENTLÉLEK «« vissza | fel

Augusztus 17.
10.00 A Háromszéki Magyarok Világtalálkozójának kezdését jelző harangszó
17.00 Megnyitó - hazatérőink és vendégeink fogadása, köszöntése – állófogadás
(helyszín: Kézdiszentléleki Kultúrotthon)
Augusztus 18.
10.00 Sport rendezvények: (helyszín: sportpálya)
• Minifoci felnőttek
• Bográcsolás – főzőverseny
17.00 A kultúrotthon névadó ünnepsége
• Író-olvasó találkozó. Meghívottak: felsőháromszéki írók, költők, közírók.
• Kézműves kiállítás
21.00 Bál (helyszín: kultúrotthon)
Augusztus 19.
10.00 Sport rendezvények: (helyszín: sportpálya)
• Gyermek minifoci turné
• Asztaltenisz turné
• Kézilabda mérkőzések (lányoknak)
• Lábtenisz
16.00 Perkő - Kászonaltíz labdarúgó mérkőzés
• Viccmondó verseny
21.00 Szabadtéri disco (helyszín: sportpálya)

MAKSA «« vissza | fel

08.00 Maratonfutás óvodástól felnőttig
10.00 Istentisztelet. Zenés párbeszéd-jelenet az istentisztelet után
12.00 Óvodás és iskolás diákok műsoros előadása a művelődési házban
13.00–19.00 Játszótér-avatás
- játszóházak, csoportos foglalkozások
- arcfestés
- manikűrözés
- fodrászat

SEPSIBESENYŐ «« vissza | fel

16.00–18.00 Istentisztelet, kulturális műsor
18.00 Tábortűz mellett tokányolás, a hazaérkezett vendégekkel
20.00 Nótaest tábortűz mellett

OJTOZ «« vissza | fel

Augusztus 18.
14.00 Szentmise, a római katolikus templomban
15.00 A Honvédkő és Honvéd féldombormű leleplezése.
Az ünnepségen képviselteti magát Sopron város tanácsa, a Soproni Erdélyi Kör, Bereck község tanácsa, a Háromszéki Mikes Kelemen Közművelődési Egyesület, intézmények és civil szervezetek.
Az ünnepséget az Anselmo Kastélyszállóban szervezett fogadás, majd ojztoz-völgyi kirándulás zárja.

OZSDOLA «« vissza | fel

10.00 Cserkészkiállítás (helyszín: Cserkészotthon)

KILYÉN «« vissza | fel

18.00 Ünnepi istentisztelet a református templomban, igét hirdet Márk Sándor református lelkipásztor
19.00 Kulturális program: közreműködik a Mikes Kelemen Vegyeskar, a református Férfidalárda valamint az iskola diákjai.
20.00 Ünnepi vacsora

SZENTKIRÁLY «« vissza | fel

Augusztus 17., péntek
18.00 Ünnepség és kiállítás megnyitó (helyszín: iskola)
Augusztus 18., szombat
11.00 Szent István napi búcsú (helyszín: katolikus imaház)
13.00 Díszebéd (helyszín: iskola)
15.30 István Ildikó előadása (helyszín: református templom)
16.30 Kézműves foglalkozás Beke Emese (helyszín: református imaház)
18.30 Szentkirályi gyermekek előadása (helyszín: református imaház)
21.00 Bál (helyszín:kultúrház)
Augusztus 19., vasárnap
11.00 Ökumenikus Istentisztelet (helyszín:unitárius templom)
12.00 Asztalitenisz Bajnokság (helyszín: kulturház)
20.00 Ifjúsági Buli

MIKÓÚJFALU «« vissza | fel

07.00 Zenés ébresztő
10.30 Kerékpáros emlékkiállítás megnnyitója
11.00 Ünnepi megnyitó
11.20 Versenyek:
- Főzőverseny
- Asztalitenisz
- Minifoci
12.00 Gyermekvetélkedők
13.00 Nagykürt ’95 Fúvóskoncert
14.00 Szivárvány Koncert
15.00 Rrgutás – Mikóújfalusi Iskola
15.30 Modern Tánc – Mikóújfalusi fiatalok
16.00 Főzőverseny kiértékelése
17.00 Radu Izabella énekel (Brassó)
17.30 Díj és emléklap kiosztás
18.00 Tombolasorsolás
18.30 Kusztura Sándor Koncert
19.30 Kati & Milán koncert
20.30 Insect Koncert
22.00. Utcabál

UZON «« vissza | fel

19.00 A meghívottak fogadása a helyi művelődési házban
Díszelőadás:
• Üdvözlő beszédet mondanak: Kőmíves István, a Jókai Mór Közművelődési Egyesület elnöke és Szabó Margit a Tatrangi Sándor Általános Iskola igazgatónője
• A Jókai Mór Közművelődési Egyesület Szivárvány Női Kórusának előadása
• A visszatért kórustagok köszöntése – közös éneklés – emléklapok átadása
• Szavalatok
• Az Atlantisz Művelődési Egyesület fúvószenekarának és mazsorett csoportjának fellépése
• A visszatért zenekari és mazsorett -tagok köszöntése és az emléklapok átadása
• Záró imát hirdetnek: Ungvári Barna András református lelkipásztor és Albert Imre katolikus plébános
• Beszélgetés, közös élmények felidézése – szeretetvendégség

«« vissza | fel

 

 
Untitled Document








 

További médiapartnerek:
Sláger Rádió, Székely Hírmondó, Polyp TV, Profi Rádió, Plusz Portál, Erdővidék Hetilap, Marosvásárhelyi Rádió, www.erdovidek.ro, 24 FUN, Fókusz portál

 

Untitled Document
Háromszék NapilapSepsi RádióKrónika NapilapDuna Televizió
2.0 verzió Copyright © 2007 Háromszéki Magyarok Világtalálkozója
szerkesztő: Török Enikő és Péter Orsolya | design: Kolumbán Hanna | web-fejlesztés: Cast kft